KONST / Ramar / Ram 6481372
*
nr 648 1372
Ram
sent 1800-tal, 90x60
Kondition: ngn skada
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 18:32:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 13:58:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17
-
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
*
Ram
Kondition: ngn skada
nr 648 1372
Ram
sent 1800-tal, 90x60
Kondition: ngn skada
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/7 13:58:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar sekelskifte sent 1800-tal
-
9226 Amfora på stäl..
Nordafrika, keramik, bemålad. Höjd: 89 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:16 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:17 -
9386 Bordslampfot
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gustavsberg, Ama..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:21
-
9253 Cabaret
Kina, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:04 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18 -
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47